KESKUSTELUT > RISTIKOT > IS VIIKONLOPPU 21.-22.3.2026

12490. IS Viikonloppu 21.-22.3.2026

Ylläpito20.3.2026 klo 00:31
Huomenna Unski Kivistön ja Heli Kärkkäisen 3-. Ei muuta poikkeavaa.
2. Veli-Pekka21.3.2026 klo 08:54
Olipa hyvä ristikko! Lisää tällaisia soisi näkevänsä.
3. Jiikoo21.3.2026 klo 14:32
Työllä ja tuskalla yhtä piilokirjainta vaille täyteen, kumia kului. Lunttausapuja ei tänään vielä liiaksi saakka löytynyt. Eipä koviksen helppo tarvitse ollakaan! En löytänyt vahvistusta vihjeestä OVIRI saamalleni ratkaisusanalle, mutta avainkirjain 8 toki löytyy ymmärrettävästä vaakasanasta, joten ratkaisukoodi tuntuu ihan lähetyskelpoiselta.

Pelikaanipuolelta puolitutuksi tullut Unski molemmissa persoonissaan on puolestani tervetullut IS-koviksiinkin!
4. Kuju21.3.2026 klo 19:49
OVIRI loksahtaa kyllä kohdalleen jos sen keksii. Ei pienintäkään epäilystä ratkaisun oikeellisuudesta. Mutta siitä huolimatta en pidä näistä vihjeistä, joissa itse vihje ei tarkoita mitään Liian väkinäistä kikkailua.

Tämä ristikko oli piirun verran helpompi kuin viimeviikkoinen "kakspuolikas" ja vasempi laita, eritoten lounaiskulma, oli mieluisaa täytettävää. Kokonaisuudessaan parhaasta päästä pitkään aikaan.
KOMMENTOI

Pakolliset kentät merkitty tähdellä *